duminică, 1 martie 2009

Liga a IV–a "Poliflex" De la 4-0 la 4-3

Liderul clasamentului Ligii a IV-a "Poliflex", Voinţa Sibiu, a câştigat cu 4-3 meciul de verificare susţinut, miercurea trecută, la Şelimbăr, cu Dacia Orăştie. "Am condus, la un moment dat, cu 4-0, marcaseră Rău, Barna, Mircea Popa şi Tănase, dar echipa din Orăştie a profitat de faptul că am făcut mai multe schimbări în repriza secundă şi ne-a înscris 3 goluri. Noi, la 0-0, am ratat un penalti, prin Peperigeanu", spune antrenorul Voinţei, Viorel Jurcă.
Jurcă a trimis pe teren "unsprezecele" Piţigoi - Codrin Tudor, M. Armenean, Călinescu, Peperigeanu - Cl. Vlad, M. Popa, G. Tănase, Tecoanţă - Iancu, C. Rău. După pauză au mai intrat Anghel, Mămăligă, Barna şi Pintilie. Popuşoi şi Grigore au lipsit, din cauza unor probleme medicale, iar Raul Purima a fost învoit.
Sâmbătă, Voinţa ar fi trebuit să joace cu liderul eşalonului judeţean din Vîlcea, Lăpuşana Rm. Vîlcea, dar meciul n-a mai avut loc. Marţi, 17 februarie, echipa sibiană se deplasează la Orăştie, pentru returul cu Dacia.